>

قوانین و مقررات اتاق تمیز

مقررات اتاق تمیز

کارکنان شاغل در اتاق های تمیز، مهم ترین منبع آلودگی این مناطق هستند. تقریباً می توان گفت منشأ تمام میکروارگانیسم های یافت شده در اتاق های تمیز، کارکنان می باشند.همچنین کارکنان اتاق تمیز منبع مهمی از ذرات و الیاف موجود در اتاق های تمیز می باشند. بنابراین بسیارحائز اهمیت است که تولید و انتقال آلودگی را در فضاهای تمیز تا حد ممکن کاهش دهیم. با رعایت برخی اصول انضباط رفتاری و پیروی از دستورالعمل های رفتار صحیح در اتاق های تمیز، می توان میزان آلودگی را بطور قابل توجهی کاهش داد.
پرسنل شاغل در اتاق های تمیز می بایست آموزش های لازم برای کار در شرایط خاص اتاق تمیز را بخوبی فرا بگیرند و علاوه بر آن کارکنانی که ممکن است به دلایل مختلف وارد اتاق های تمیز بشوند ( مانند کارکنان بخش های تعمیر و نگهداری ) نیز آموزش های لازم را گذرانده باشند.

افراد مجازجهت ورود به اتاق های تمیز

افراد در حین حرکت بیش از 1000000 ذره مساوی یا بزرگتر از 0.5 میکرون را در هر دقیقه تولید می کنند. بنابراین وجود تعداد افراد بیشتر در اتاق تمیز سبب ریزش و انتشار تعداد بیشتری ذرات می گردد. لذا استفاده از حداقل کارکنان در اتاق تمیز از اهمیت فراوانی برخوردار است و فقط کارکنان اصلی مجاز به ورود در اتاق های تمیز هستند. بخاطر اینکه بیشتر مشکلات ناشی از آلودگی، به علت کمبود در اطلاعات و دانش پرسنل رخ می دهد، فقط کارکنانی که آموزش ها و تربیت های لازم در ارتباط با چگونگی کار و فعالیت در اتاق های تمیز را دیده اند باید اجازه کار در این فضاها را داشته باشند.

در شرایط زیر باید از ورود این افراد به اتاق تمیز ممانعت بعمل آید:

• در مواقعی که شخص دچار ریزش مقادیر زیادی از سلول های پوستی مانند ابتلا به بیماری های درماتیتی (التهاب پوست)، آفتاب سوختگی یا شوره سر .
• ابتلا به بیماری های تنفسی مانند سرفه یا عطسه ناشی از سرماخوردگی، آنفولانزا یا بیماری مزمن ریوی سبب ممانعت از کار در اتاق تمیز .
• در صورت حساسیت افراد به تجهزات مانند پوشش یکسره اتاق تمیز تهیه شده از پلی استر، دستکش پلاستیکی یا لاتکس، مواد شیمیایی مانند اسیدها، حلال ها، مواد شوینده، تمیز کننده و ضدعفونی کننده ها و محصولات تولید شده در اتاق مانند آنتی بیوتیک ها و هورمون ها.

انضباط رفتاری در اتاق تمیز

در داخل اتاق تمیز باید از دستورالعمل های کاری متعددی پیروی نمود تا فرآورده تولیدی آلوده نگردد. این دستورالعمل های کاری و رفتاری باید قبلاً آماده شده باشند. بهتر است این باید ها و نباید ها در اتاق تعویض لباس یا منطقه تولید در برابر دیدگان کارکنان نصب شده باشند.
به عنوان مثال برای اطمینان از اینکه هوا از منطقه با آلودگی بیشتر (مثلا راهروهای بیرونی) به منطقه با آلودگی کمتر (مثلا اتاق تولید) وارد نمی شود، باید از مقررات زیر پیروی کرد:
1- کارکنان باید حتماٌ از طریق اتاق های تعویض لباس وارد اتاق شده و یا از آن خارج شوند. این مناطق نه تنها برای تعویض لباس بکار می رود بلکه با ایجاد محیط ایرلاک از انتقال آلودگی مابین راهروی آلوده تر بیرونی و محیط داخلی تمیزتر جلوگیری بعمل می آورند.
2- کارکنان برای ورود و خروج نباید از درب هایی مانند درب خروج اضطراری استفاده کنند زیرا مستقیما از ناحیه تولید به محیط های بیرون متصل شده و اجازه می دهد آلودگی به طور مستقیم به اتاق تمیز وارد شود .
3- درب ها نباید سریع باز یا بسته شوند، این کار سبب حرکت شدید هوا از یک ناحیه به نواحی دیگر و انتقال آلودگی می گردد.
4- هنگام عبور از ایرلاک (سد هوایی)، کارکنان باید مطمئن شوند که دربی که از آن وارد شده اند بسته شده است و سپس درب دوم را باز کنند. قفل های الکتریکی (سیستم اینترلاک ) به این امر کمک می کنند و تا بسته شدن کامل درب اول، اجازه باز شدن درب دوم را نمی دهند.

رفتار کارکنان شاغل در اتاق تمیز

1- انجام رفتارهای نامتغارف توسط کارکنان مجاز نیست. تولید آلودگی با نوع فعالیت افراد مرتبط است. یک فرد فاقد حرکت می تواند در حدود 100000 ذره بزرگتر یا مساوی 0.5 میکرون را در هر دقیقه تولید کند. یک شخص با حرکت سر، دست ها و بدن می تواند 10 برابر بیشتر و در حدود 1000000 ذره بزرگتر یا مساوی 0.5 میکرون را در هر دقیقه تولید کند. شخصی که قدم می زند 5000000 ذره بزرگتر یا مساوی از 0.5 میکرون را در هر دقیقه تولید می کند.
2- کارکنان باید وضعیت بدن خود را طوری نسبت به محصول تنظیم نمایند تا آلودگی از آن ها به محصول وارد نشود. به عنوان مثال کارکنان نباید بر روی محصول خم شوند زیرا در این حالت ذرات، الیاف یا ذرات حمل کننده میکروب ها از بدن و پوشش کارکنان بر روی محصول می افتد.

نصب و راه اندازی اتاق تمیز

ملزوماتی که اجازه ورود به اتاق تمیز ندارند

مواردی که نباید وارد اتاق تمیز شوند عبارتند از
• مواد غذایی، نوشیدنی و شیرینی
• مواد خوراکی به صورت قوطی یا بطری
• روزنامه، مجله، کتاب و دستمال کاغذی
• کیف دستی، کیف پول یا موارد مشابه , ...